Wosk Pszczeli

Pszczele

Produkty

Świece woskowe są znane i cenione od wieków. Spalane świece woskowe, w przeciwieństwie do stearynowych – korzystnie jonizują powietrze, aromatyzują i odświeżają otoczenie, a nie zasmradzają do zabierając cenny tlen. Likwidują zapach dymu tytoniowego i alergeny unoszące się w powietrzu (np. kurz). Płonąca świeca woskowa to prawdziwe naturalne źródło światła. Naturalny, bezdymny, „ciepły” płomień świecy woskowej urzeka każdego, przy tym rozchodzący się przyjemny zapach miodowo – propolisowy uspokaja, poprawia samopoczucie.

Nic dziwnego, że na świece woskowe od tysięcy lat używane są w świątyniach jako źródło ofiary, światła „bez skazy”.

Warto wiedzieć, że płonąca świeca woskowa to nie tylko źródło światła, lecz również cenny środek o właściwościach leczniczych – likwiduje szkodliwe zapachy naturalne i sztuczne, w tym zapach dymu tytoniowego, odświeża powietrze, nasyca je przyjemnym miodowym aromatem, ujemnie jonizuje powietrze, co bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie, koncentrację, działa uspokajająco, wycisza, likwiduje bądź zmniejsza szkodliwość promieniowania elektromagnetycznego monitorów, telewizorów, kuchenek i innych szkodliwych dla ludzkiego zdrowia urządzeń elektrycznych, neutralizuje szkodliwe dla organizmu promieniowanie podziemnych żył wodnych.

Ocenia się, że 10-20 minut dziennie jonizowania pomieszczenia woskiem pszczelim gwarantuje lepsze samopoczucie, świeżość umysłu, wyższą wydajność intelektualną i koncentrację w pracy i nauce.

Szczególnie poleca się palić woskową świecę przed spaniem. Jej dym znacznie poprawia sen, a w dzień – skupienie, spójność oraz zdolność logicznego myślenia i skutecznego rozwiązywania problemów.

Palenie świec woskowych jest zalecane osobom cierpiącym na różne schorzenia układy oddechowego, w przeziębieniach i grypach (w chorobach wirusowych) oraz alergikom, astmatykom, osobom cierpiącym na depresje i nerwice lękowe.

Takie naturalne odświeżenie i „miodowa” inhalacja powietrza bardzo ułatwia oddychanie (pełną piersią), poprawia nastrój, spokój i ogólne samopoczucie, eliminuje lęki, fobie, bezsenność, „nerwowość”, nadpobudliwość oraz syndrom niespokojnych nóg, uśmierza ból i przygnębienie.

Bardzo cenne jest stosowanie jonizacji woskowych w sypialniach dziecięcych, także u przyszłych mam (kobiet ciężarnych), u noworodków i niemowląt, nastolatków (dodatkowo działa przeciwtrądzikowo), studentów, osób starszych, przepracowanych, przemęczonych, „wypalonych” oraz zakochanych (miód i produkty pszczele to rewelacyjne afrodyzjaki).